Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu w Krakowie

Polska Zielona Sieć zaprasza na siódmy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu w Krakowie. Tym razem zapraszamy Was na wspólne rozmowy o Sprawiedliwym Handlu przy filiżance pysznej kawy i przysmakach Fair Trade, a także pokaz filmów związanych z tematyką Sprawiedliwego Handlu.

Początek: 11 maja o godz. 13.00 w kawiarni Finka, ul. Warszauera 1 – Finka to jedno z niewielu miejsc, gdzie na co dzień podawana jest kawa ze Sprawiedliwego Handlu.

W kawiarni od godz. 13.00 do 17.00 czekać będą pracownicy i wolontariusze Polskiej Zielonej Sieci, zapraszając do:

• spotkania i rozmów przy kawie oraz przysmakach ze Sprawiedliwego Handlu
• pokazu filmów związanych z tematyką Sprawiedliwego Handlu (godz. 14.00 – 17.00)
• zdjęcia grupowego na którym Krakowianie i Krakowianki pokażą, że wspierają ideę Sprawiedliwego Handlu (g. 15.00)

Organizatorzy zapraszają na specjalne SPOTKANIE DLA DZIENNIKARZY o godz. 13.30, podczas którego odpowiemy na nurtujące pytania związane ze Sprawiedliwym Handlem.

—-

Sprawiedliwy Handel (Fair Trade) to ruch na rzecz partnerskiej współpracy z producentami z krajów ubogiego Południa. Mieszkańcy Afryki, Azji i Ameryki Południowej pracują przy produkcji kawy, czekolady, herbaty, bawełny, egzotycznych owoców i wielu innych artykułów, które codziennie kupujemy w sklepach. Za swoją pracę powinni dostawać uczciwą zapłatę, a praca ta nie może zagrażać ich zdrowiu. Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu ma przypomnieć, jak wiele w tym względzie zależy od nas – konsumentów.

Kontakt:
Maria Huma
Polska Zielona Sieć
tel. 607 88 80 82
e-mail: maria@zielonasiec.pl

Partnerzy wydarzenia:
Koalicja Sprawiedliwego Handlu (fairtrade.org.pl)
Kawiarnia Finka (facebook.com/finka.krakow)

Categories: Wydarzenia

pozyczki gotowkowe